سازمان حج و زیارت استان اصفهان

تاریخ: 20 December 2023

ثبت نام اولویتهای ۱ تا 600 عمره مفرده در ظرفیت خالی گروه‌های اعزامی 3 دی تا 8 اسفند ماه

ودیعه گذاران الویت 1 تا 600 می توانند جهت تشرف در ظرفیت خالی گروه‌های اعزامی 3 دی تا 8  اسفند ماه استان ثبت نام نمایند.
متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام omreh.haj.ir نسبت به تکمیل پیش ثبت نام خود اقدام نمایند.بدیهی است در صورت وجود ظرفیت خالی، از اولویتهای بعدی دعوت بعمل خواهد آمد.

نحوه ثبت نام به ترتیب ذیل می باشد:
الف)مشمولین ثبت‌نام:

دارندگان کارت‌های ثبت نامی عمره از اولویت 1 تا 600

ب) نحوه تشکیل گروه و نام نویسی اولیه (رزرواسیون):
متضاضیان دارای اولویت های اعلامی (تا 600) می‌توانند با مراجعه به سامانهomreh.haj.ir نسبت به تشکیل گروه(به همراه اعضای خانواده، دوستان، آشنایان و ...) اقدام و سپس کاروان خود را انتخاب نمایند.


ج) ثبت‌نام و مدارک لازم:
- نام نویسی اولیه (رزرواسیون) افراد صرفاً با مراجعه مستقیم ایشان به سامانه omreh.haj.ir فراهم خواهد بود و به متقاضیان گرامی توصیه می‌شود برای صرفه جویی در وقت و نیز سهولت در کار، قبل از شروع ثبت‌نام در گروههای اعزامی، به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و تشکیل گروه اقدام نمایند.
پس از نام‌نویسی اولیه (رزرواسیون)، متقاضی، می‌باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نموده و مدارک خواسته شده را ارائه نماید.
بدیهی است قطعی شدن ثبت‌نام مقدماتی افراد منوط به مراجعه بموقع و ارائه کامل مدارک موردنیاز (قید شده در برگه رزرواسیون) به کارگزار خواهد بود.
- مدت زمان مجاز واریز مابه‌التفاوت هزینه سفر پس از قطعی شدن ثبت‌نام، حداکثر 48 ساعت بوده که درصورت عدم واریز هزینه سفر در این فرصت، متقاضی بطور خودکار(سیستمی) حذف و فرد جدید جایگزین وی خواهد گردید.


د) سایر موارد:
- هزینه‌ سفر به عمره مفرده شامل مخارج ارزی و ریالی همچون: بلیط هواپیما، اجاره هتل‌های محل اقامت، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل، صدور روادید، جلسات آموزشی و ... بوده که مبلغ آن طی قبض "مابه‌التفاوت هزینه سفر" محاسبه و توسط متقاضی پرداخت خواهد شد.
- بنابر تصمیم اخذ شده، کلیه دفاتر و کارگزاران زیارتی سراسر کشور آمادگی دارند درصورت مراجعه متقاضیان، با دریافت حق‌الزحمه مربوطه، نسبت به درج اطلاعات افراد در سامانه عمره از قبیل: تکمیل اطلاعات متقاضی، تشکیل گروه، دریافت کلمه و رمز عبور و در نهایت ذخیره(رزرو) اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام نمایند.
درصورت فراموشی اولویت اعزام، دارندگان کارتهای ثبت‌نامی عمره می‌توانند با مراجعه به سامانه عمره و یا از طریق کد دستوری#64511*4* از اولویت کارت ثبت‌نامی خویش (اولویت های ششصد گانه) مطلع شوند.
برای سهولت ثبت‌نام در گروههای اعزامی، این امکان در سامانه عمره وجود دارد که دارندگان کارتهای ثبت‌نامی با تشکیل گروه نسبت به جستجو و انتخاب کاروان و ثبت‌نام چند نفر بطور همزمان اقدام نمایند.
مجددا تاکید می گردد باتوجه به فرصت محدود و لزوم تکمیل هرچه سریعتر گروههای اعزامی به عمره، چنانچه متقاضیان گرامی واجد شرایط در اسرع وقت نسبت به نام نویسی قطعی در گروههای اعزامی اقدام ننمایند،سازمان حج و زیارت، فراخوان اولویت های بعدی را در دستور کار قرار می دهد .
باتوجه به تجربیات و سوابق گذشته تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و اخذ مجوزهای پروازی از سوی کشور میزبان خواهد بود.