Tuesday 21 September 2021
EN

نگارخانه

کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت راه‌اندازی می‌شود

کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت راه‌اندازی می‌شود
نخستین هم‌اندیشی افزایش بهره‌وری آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار و مصوب شد تا کارگروه‌ تخصصی آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت راه‌اندازی ‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری، نخستین هم‌اندیشی افزایش بهره‌وری آموزش زائران و کارگزاران حج و زیارت از سوی مدیریت آموزش بعثه مقام معظم رهبری با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و با حضور مسئولان آموزشی مراکز علمی و حوزوی در شهر مقدس قم برگزار شد.
سرپرست حجاج ایرانی در این نشست که حجج الاسلام سیدحسین رکن‌الدینی معاون فرهنگی و محمدعلی اخویان مدیریت آموزش بعثه مقام معظم رهبری حضور داشتند به بیان ضرورت افزایش بهره‌وری آموزش زائران و کارگزاران پرداخت.
وی با بیان اینکه بعثه مقام معظم رهبری به دلیل نوع فعالیت خود با حوزه‌های علمیه ارتباط بیشتری دارد، افزود: امروز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که در حوزه حج و زیارت صورت می‌گیرد، آموزش زائران است که توسط روحانیان و معینه‌های کاروان‌ها انجام می‌شود، روحانیان هم تربیت شدگان حوزه علمیه هستند به همین منظور بعثه و حوزه علمیه در این خصوص ارتباط شان بیشتر است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اهمیت آموزش زائران و کارگزاران پرداخت و یادآور شد: خوشبختانه حوزه علمیه در خصوص هم‌افزایی برنامه‌های آموزشی زائران نقش بسیار زیادی داشته است و امیدواریم با همکاری بیشتر این تعامل‌ها با هدف بهره‌وری و بهینه‌شدن آموزش زائران افزایش چشمگیری داشته باشد.
در ادامه معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با قدردانی از حضور مسئولان آموزشی حوزه در این جلسه گفت: آموزش روحانیان کاروان‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است به همین منظور بعثه مقام معظم رهبری به دنبال آن است که از دیدگاه و نظرات همه کارشناسان و مسئولان آموزشی حوزوی در این خصوص بهره بگیرد.
وی افزود: در برنامه‌های آموزشی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که زائران در طول سفر خود به سرزمین وحی و عتبات عالیات بتوانند از این فرصت بوجود آمده کمال استفاده معنوی را ببرند، از این‌رو برای بهینه شدن امور آموزشی زائران کارگروه‌ تخصصی آموزش را با حضور کارشناسان و مسئولان آموزشی حوزوی برگزار خواهیم کرد.
گفتنی است، در این جلسه حجج الاسلام والمسلمین مهدی رستم‌نژاد معاون آموزش حوزه‌های علمیه برادران، مجتبی فاضل معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران، سید حمید جزایری معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه، فرهاد عباسی مدیر مراکز و مدارس تخصصی حوزه علمیه قم، سید محمد صادق موسوی نسب معاون مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، محمود ملکدار مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه، محمدرضا حامدی مسئول اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم، محمدعلی سجودی سرپرست معاونت آموزشی تربیتی جامعه الزهرا و نجف نجفی روحانی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق حضور داشتند که هر یک به صورت جداگانه دیدگاه‌ها و نظرات خود را در حوزه مسائل آموزشی زائران بیان کردند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.