Tuesday 21 September 2021
EN

نگارخانه

View Article

توضیحات رئیس ستاد اربعین درباره مبلغ دریافتی از متقاضیان در سامانه سماح

توضیحات رئیس ستاد اربعین درباره مبلغ دریافتی از متقاضیان در سامانه سماح
رئیس ستاد اربعین درباره مبلغ ۲۲ هزارتومان که متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی در سامانه سماح می‌پردازند، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران درباره نام نویسی سامانه سماح و مبلغی که زوار می‌پردازند توضیح داد: اگر اجازه دهیم که هرکس دوست دارد خود را بیمه کرده و هرکس نخواهد بیمه نشود که بی‌مسئولیتیِ ما در این‌باره رخ داده است. مبلغی که هلال احمر از هر زائر در طول سال و در غیر از ایام اربعین برای خدمات درمانی دریافت می‌کند 16 هزار تومان است ولی ما با تلاش این مبلغ را به 7 هزار تومان رسانده‌ایم.

وی در این خصوص افزود: همه بیمه‌گذاران کشور نمی‌توانند خدمات حداکثری در عراق به زوار ارائه دهند و مبلغ بیمه سال گذشته به ازای هر نفر 16 هزارتومان بوده و ما امسال این مبلغ را 15 هزار تومان اعلام کرده ایم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: ما خود را خدمتگزار زوار می‌دانیم و مدافع آنان هستیم، اگر می‌خواستیم بی‌مسئولیت باشیم اعلام می‌کردیم هرکس بیمار شد و مشکلی برایش پیش آمد، برعهده خود اوست و آن روز کسی سوال نمی‌کرد که چرا مسئولیت خود را انجام نداده اید؟

ذوالفقاری تصریح کرد: حتی یک ریال از این 7 هزار تومان و 15 هزار تومان به هیچ دستگاهی داده نمی‌شود. این مبلغ با حضور دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی و نماینده ستاد اربعین پیگیری و مطرح شده است. ستاد اربعین مدافع زوار است و این ستاد ریالی از کسی پولی نمی‌گیرد و ما قبلاً هم اعلام کرده ایم که کار برای اربعین، کارِ دلی است.

وی با بیان اینکه ستاد اربعین حسینی از همه دستگاه‌ها، نهادها و افراد دلسوز تشکیل شده و طی سال درباره موضوعات مختلف بررسی‌ها انجام می‌گیرد، تصریح کرد: سال گذشته حدود 200 تن دارو به عراق منتقل شده و افراد زیادی نیز به‌صورت داوطلبانه خدمات رایگان در عراق ارائه دادند.

ذوالفقاری اظهار داشت: ما تلاش خود را برای کاهش هزینه‌های داشته‌ایم و درخدمت کسانی که از سر دلسوزی سخنی می‌گویند نیز هستیم و من از برخی کسانی که سخنرانی کرده‌اند، در طول سال دعوت رسمی کرده‌ام که ستاد اربعین در خدمت شماست و بیایید در جریان باشید و ما از نظرات آنها استفاده می‌کنیم. اگر سوالی دارند بگویند ولی این مسائل را به داخل جامعه نکشانند تا اخلال در برگزاری مراسم اربعین ایجاد نشود و من این را اخلال می‌دانم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود حذف ویزا برای سفر به عراق فقط برای یکبار سفر به این کشور است، اظهار داشت: حذف ویزا برای یکبار است و هرکس که پس از درج مهر از مرز خارج شد و به عراق رفت،پس از بازگشت باید برای سفر دوم به عراق در این ایام ویزا بگیرد.

رئیس ستاد اربعین همچنین درپاسخ به سوالی درخصوص تمهیدات اندیشیده شده برای حضور زوار عراقی در ایام شهادت امام رضا(ع) گفت: فعلا فقط ویزای مجانی با دولت عراق عنوان شده و البته هنوز دولت عراق از ما درخواستی ندارند و ممکن است که درخواست شود و امکان دارد با وزارت خارجه هماهنگی شود و امکان داشته باشد که لغو ویزا را برای زوار عراقی نیز داشته باشیم.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.