Thursday 15 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در حج 99

  • 18 February 2020
  • 10:43
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 661 بازدید
  • Article Rating
ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در حج 99
مشاور ومسئول هیات امور درمانی و بیمه سازمان حج و زیارت اعلام کرد: قرارداد مربوط به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج 99 در روزهای آتی با جمعیت هلال احمر منعقد می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، دکتر سید علی مرعشی گفت: به منظور تصمیم گیری برای چگونگی و نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حج آتی روز دوشنبه جلسه ای با دکتر پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر در سازمان حج و زیارت داشتیم.
وی با بیان اینکه این جلسه با حضورعلی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد، افزود : طی این نشست در زمینه نوع و نحوه خدمات بهداشتی و درمانی در موسم حج تمتع بررسی ومذاکره و در نهایت مقرر گردید قرارداد مربوطه با هلال احمر منعقد شود.
وی تصریح کرد: این قرارداد با توجه به شرح خدمات، ساختار و شاخص های مورد نظر سازمان حج و زیارت که مورد پذیرش مسئولان جمعیت هلال احمر قرار گرفت با بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و تجربه آنها در چارچوب نیازهای بهداشتی و درمانی زائران برای حج 99 انجام خواهد شد.
مرعشی با اشاره به تاکید رئیس سازمان حج و زیارت مبنی بر توجه به آسیب شناسی حج 98 و نیاز به ارتقا سطح خدمات بهداشتی و درمانی حجاج افزود: بر این مبنا مقرر گردید که با نظارت سازمان حج و زیارت موضوع ارتقا سطح خدمات هلال احمر به حجاج در قرارداد مربوطه لحاظ گردد و جهت اجرا آن از تمام توان هلال احمر بهره گیری شود.
وی تاکید کرد: همچنین مباحثی از جمله معاینه، واکسیناسیون زائران، داروهای مورد نیاز و انتقال آنها و ساختاراعزام تیم های تخصصی پزشکی در حج پیش رو نیز در این تفاهم نامه لحاظ می شود.
مرعشی تاکید کرد: انجام کلیه خدمات بهداشتی و درمانی از ابتدا تا انتها این سفر معنوی با نظارت هیات امور درمانی و بیمه ای سازمان حج و زیارت انجام خواهد شد که به طور قطع این تصمیمات و برنامه ریزی ها در راستای ارتقا خدمت رسانی به زائران است.
وی تصریح کرد: جزئیات بیشتر از خدمات پزشکی و درمانی مرتبط با زائران به ترتیب بعد از نام نویسی متقاضیان در کاروان ها که از روز نهم اسفند ماه آغاز می شود، اعلام خواهد شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.