Thursday 30 June 2022
EN

نگارخانه

View Article

دیدار مسئولین حج و زیارت استان اصفهان در هفته حج با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان

دیدار مسئولین حج و زیارت استان اصفهان در هفته حج با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اصفهان

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با مسؤولان سازمان حج و زیارت استان اصفهان و اعضای ستاد اربعین استان که به مناسبت هفته حج انجام شد، با بیان اینکه حرف‌های عربستان خیلی سند نیست و ممکن است از حرف خود در خصوص تعطیلی حج برای کشورهای دیگر عدول کنند، گفت: زیارت ائمه اطهار(ع) در بقیع خیلی مهم است و در کنار مراسم مهم حج این زیارت‌ها بسیار ارزشمند است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین مراسم بسیار مهمی است و امیدوار هستیم که برای مراسم اربعین امسال ویزای عراق برداشته بشود و در مقابل برای عراقی‌هایی که قصد سفر به ایران برای زیارت امام رضا(ع) را دارند نیز ویزا حذف شود.
وی با اشاره به برکات سفر مردم عراق به ایران، اظهار کرد: نخستین موضوع در سفر عراقی‌ها به ایران این است که سفیر انقلاب اسلامی خواهند شد، چرا که دنیای کفر علیه کشور ما در عراق تبلیغات بسیار می‌کند و لازم است که این فضا تغییر کند و قلوب این ملت مسلمان به یکدیگر نزدیکتر بشود.
آیت الله طباطبایی نژاد با تأکید بر تسهیل سفر مسلمانان به کشور خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با افزایش واکسیناسیون در کشور و در جهان مشکل کرونا برای سفرهای زیارتی نیز از بین برود، باید شرایط مساعدی برای زائران امام حسین(ع) در روز اربعین در کشور ما وجود داشته باشد تا هموطنان بتوانند با خیال آسوده سفر کنند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه آرزو دارم میان حرم امام علی(ع) تا حرم امام حسین(ع) یک چهارباغ باشد تصریح کرد: چهارباغ به این معنی که جاده حرم تا حرم همانند خیابان چهارباغ اصفهان درختکاری و برای پیاده روی مناسب سازی شود و با امکانات رفاهی مختلف نظیر لوله‌کشی آب و پنکه های مه پاش برای پیاده روی اربعین به ویژه در فصل تابستان آماده سازی شود چرا که گرمای سختی در تابستان در این مسیر وجود دارد.
وی بر ضرورت فراهم آوردن امکانات رفاهی برای معلولان در کشور و در مسیر پیاده روی اربعین تأکید کرد و اظهار داشت: حدود 5 میلیون نفر معلول در کشور وجود دارد و باید مسیرهای مختلف به ویژه اماکن زیارتی برای این عزیزان مناسب سازی بشود، در طرح‌های عمرانی و زیرساخت‌ها باید شرایط معلولان حتما دیده شود، در مرز ایران و عراق هم باید این موضوع برای معلولانی که قصد سفر اربعین دارند فراهم بشود.
در این دیدار حجت الاسلام مهدی گرجی مسؤول دفتر نمایندگی بعثه رهبر معظم انقلاب در سازمان حج و زیارت استان اصفهان، با اشاره به اینکه هفته اخیر هفته حج بوده است، گفت: امسال به واسطه بیماری کرونا مسلمانان از زیارت خانه خدا محروم شدند و تنها جمع محدودی از عربستان امکان زیارت خانه خدا را دارند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با تمام توان در سازمان حج و زیارت و وزارت کشور دنبال هستیم ولو به یک تعداد محدودی مراسم مهم اربعین حسینی را برگزار کنیم، در سازمان حج و زیارت در خصوص برپایی کمیته‌های اربعین وظیفه داریم تا در خصوص برگزاری مراسم پیاده روی اربعین برنامه ریزی شود.
در ادامه علیرضا صادقی سرپرست سازمان حج و زیارت استان اصفهان با تبریک فرارسیدن هفته حج، گفت: دولت عربستان امسال به طور ضمنی اعلام کرده است که حدود 60 هزار زائر که 45 هزار نفر آن غیر از مردم عربستان است مشرف به حج خواهند شد که ما نیز همه سناریوها را پیش بینی کرده بودیم و با وزارت بهداشت هم هماهنگی برای واکسیناسیون زائران انجام شده بود.
وی ادامه داد: متأسفانه اوایل هفته جاری دولت عربستان اعلام کرد که برای حج هیچ زائری از خارج کشور عربستان پذیرفته نخواهد شد و کشور ما مجددا از این فیض بزرگ محروم شد و امیدوار هستیم موانع برپایی مراسم حج برطرف بشود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.