Tuesday 13 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

مدینه ، فردا از زائران ایرانی خالی می شود

مدینه ، فردا از زائران ایرانی خالی می شود
مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از خروج آخرین کاروان زائران ایرانی عمره‌گزار از مدینه منوره خبر داد و اظهار داشت: کمتر از هزار نفر زائر در مدینه باقی مانده‌ است که این تعداد نیز روز دوشنبه عازم مکه مک...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حسن سرخوش از خروج آخرین کاروان زائران ایرانی در روز دوشنبه خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، آخرین گروه عمره‌گزاران کشورمان، غروب ۱۶ تیرماه از مدینه منوره خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه از روز سه شنبه ۱۷ تیرماه هیچ ایرانی در مدینه منوره حضور نخواهد داشت، اظهار داشت: زائران ایرانی، عصر روز دوشنبه، پس از احرام بستن در مسجد شجره و افطار، جهت انجام مناسک عمره مفرده راهی مکه مکرمه خواهند شد.

سرخوش خاطرنشان کرد: تا خروج آخرین کاروان زائران ایرانی از مدینه منوره و مکه مکرمه، تمامی خدمات پزشکی و تسهیلات عمومی به زائران عزیز ارائه می‌شود تا در زمان حضور بتوانند از این ماه معنوی و در شهرالله به خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه عمره ماه مبارک رمضان ۱۵ روزه و ۲۱ روزه است، اظهار داشت: ۲۳ هزار زائر در عمره ۱۵ روزه از ۲۷ تا ۳۱ خرداد به سرزمین وحی اعزام شدند و عمره ۲۱ روزه که از یکم تیرماه آغاز و تا ۵ تیرماه ادامه داشت، نزدیک ۱۴ هزار نفر اعزام شدند.

مدیر کل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد اعزام‌های زائران خانه خدا در ماه مبارک رمضان ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی به ارائه گزارش آماری از اعزام زائران به عمره مفرده پرداخت و گفت: نخستین کاروان زائران ایرانی به مدینه منوره ۲۶ آذر ماه ۹۲ و آخرین کاروان ۶ تیرماه ۹۳ اعزام شد و آخرین کاروان از مدینه ۱۶ تیرماه و از مکه مکرمه ۲۶ تیرماه ۹۳ خارج خواهد شد.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در عملیات عمره جاری بیش از ۸۰۰ هزار زائران ایرانی توفیق حضور در سرزمین وحی را پیدا کردند که این اعزام‌ها در قالب ۲۵۵۰ پرواز رفت و همین تعداد پرواز برگشت انجام گرفت.

وی ادامه داد: در عملیات اعزام جاری، تعداد ایستگاه‌ها پروازها ۲۰ ایستگاه بود که تهران بیشترین پروازها و بوشهر کمترین پروازها را به خود اختصاص داد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.