Friday 16 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

دیدار امیرمنطقه مدینه با مهندس اوحدی و سرپرست حجاج ایرانی

  • 15 September 2014
  • 10:05
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 649 بازدید
  • Article Rating
دیدار امیرمنطقه مدینه با مهندس اوحدی و سرپرست حجاج ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی ساعت 11 روز یکشنبه 23/06/93 با امیرفیصل بن سلمان امیر منطقه مدینه منوره دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار که با دعوت قبلی امیر مدینه برای لزوم هماهنگی بیشتر در جهت رفع مشکلات زائرین در محل امارت مدینه منوره برگزار شد ، فیصل بن سلمان ضمن ابراز خرسندی از حضور مقامات مسئول حج و زیارت ایران ، از جانب دولت سعودی و خدمتگزاران عرصه حج و زیارت به هیأت ایرانی خوشامد گفت و عرضه داشت : تلاشهای شما قابل تقدیر است و از خداوند متعال برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر ضمن تبریک انتصاب فیصل بن سلمان به امیری منطقه مدینه از خدمات دولت عربستان تشکر کرد و گفت : هرساله شاهد خدمات بهتری در عربستان برای حجاج و معتمرین هستیم .در حوزه حج و عمره تعامل دو کشور بسیار خوب و مثبت است .

  وی افزود : بنده در این چند سال همواره خواهان بهبود روابط دو کشور بوده ام .ایران و عربستان دو کشور بسیار مهم و تأثیر گذار جهان اسلام هستند و فواید روابط این دو کشور اسلامی نصیب سایر کشورهای اسلامی نیز می شود .

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و تقریب بین مذاهب گفت :  در مسائل عقیدتی خواهان مذاکره بین علمای دو کشور هستیم. بسیاری از مسائل اختلافی در برخی از فروع است که اختلاف در فروع فیمابین اهل سنت نیز وجود دارد و این نباید سبب اختلاف بین امت اسلامی شود .متأسفانه افراطی گری باعث ضربه زدن به مقدسات اسلام شده است . مراجع بزرگ ما فتوی داده اند هر گونه توهین به مقدسات اهل سنت حرام شرعی است و زائرین ما نهایت دقت و همکاری را در این خصوص دارند . لذا ما آماده همکاری ، وحدت و بهبود روابط و تفاهم بیشتر هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر در خصوص برخورد نامناسب برخی مأمورین فرودگاه و بقیع  با روحانیون از امیر مدینه درخواست پیگیری نمود .

در ادامه این دیدار رئیس سازمان حج  و زیارت نیز با تاکید بر اینکه ما امنیت شما را امنیت خودمان میدانیم ، از امیر مدینه درخواست کرد تا نسبت به آزادی زندانیان ایرانی دستورات لازم را صادر کند.

مهندس اوحدی پیشنهاد کرد کمیته ای با حضور نماینده ای از جنابعالی ، مدیر دفتر نمایندگی ایران در عربستان ، هیأت امر به معروف و نهی از منکر و نماینده وزارت حج در مدینه تشکیل شود و با پیگیری و اقدامات کمیته مشکلات موجود مرتفع گردد

امیر فیصل بن سلمان ضمن اعلام موافقت با همه موارد و استقبال از تشکیل چنین کمیته ای اعلام داشت : تشکیل این  کمیته را پیگیری خواهم کرد و برای رفع مشکلات موجود و آزادی زندانیان نیز تلاش خواهم کرد.

امیر منطقه مدینه تأکید کرد حج باید از مناسبات سیاسی دو کشور دور باشد . بحمدالله روابط دو کشور در حال گسترش است و دو دولت بزرگ خلیج فارس باید همکاری و روابط خوبی داشته باشند.

گفتنی است در این نشست نصرالله فرهمند رئیس ستاد مدینه منوره و غلامرضا رضایی مدیر دفتر نمایندگی ایران در عربستان نیز حضور داشتند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.