Friday 16 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

توقف اعزام های عتبات در ایام برگزاری انتخابات پارلمانی عراق

توقف اعزام های عتبات در ایام برگزاری انتخابات پارلمانی عراق
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از توقف و تغییر در اعزام های زمینی و هوایی زائران ایرانی عتبات در ایام برگزاری انتخابات عراق خبر داد.

«محسن نظافتی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت : بر اساس اعلام مسئولین عراقی ، مرزهای هوایی این کشور از ساعت 24 امشب تا ساعت 18 چهارشنبه دهم اردیبهشت ماه بسته می باشد و هیچ پروازی به مقصد فرودگاه های نجف و بغداد صورت نمی گیرد.

وی افزود: بر اساس این اعلام ورود زائران به خاک عراق از طریق مرزهای زمینی در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه ممنوع می باشد و از این رو اعزام های زمینی زائران ایرانی به عتبات در این ایام متوقف می گردد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد : بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته زائران ایرانی مستقر در عراق شامل کاروان های هوایی و زمینی اعزامی به عتبات، در این فاصله زمانی از طریق مرزهای زمینی به کشور بازگردانده می شوند و ترتیبی اتخاذ شده تا زائران کاروان های هوایی اعزامی از مسیر مرزهای شلمچه و چزابه وارد کشور شده و سپس از طریق فرودگاه اهواز به استان های محل اقامت خود انتقال داده شوند.

نظافتی در پایان گفت : جدول اعزام زائرینی که در فاصله زمانی فوق الذکر سفرشان لغو گردیده در حال برنامه ریزی است و متعاقباً از طریق ادارات حج و زیارت استان ها به اطلاع کارگزاران زیارتی خواهد رسید.

شایان ذکر است پس از ایام برگزاری انتخابات عراق اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات به روال عادی خود بازمی گردد.

سومین مرحله انتخابات مجلس عراق در روز چهارشنبه هفته جاری در این کشور برگزار می شود.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.