Thursday 15 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

اعلام زمان ثبت نام در کاروانهای مرحله دوم عمره

اعلام زمان ثبت نام در کاروانهای مرحله دوم عمره

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی برای ثبت نام زائران در کاروان های مرحله دوم عمره خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 68 هزار زائر ایرانی به عمره اعزام شده اند و بیش از 91 هزارفقره ویزای عمره برای زائران ایرانی در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد صادر شده است.

‘حسن سرخوش’ پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: از ابتدای عملیات عمره 94-93 تاکنون 68 هزار و 160 زائر ایرانی در قالب 216 پرواز به سرزمین وحی اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه امسال عملیات عمره از 21 فرودگاه کشور انجام می گیرد، افزود: میانگین تأخیر پرواز های عمره تاکنون 12 دقیقه بوده که این زمان میزان مطلوبی است.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت ادامه داد: از مجموع 216 پرواز انجام شده عمره تا الان، 55 پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و 47 پرواز توسط شرکت هواپیمایی ماهان و 114 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه بطور متوسط روزانه 12 پرواز از فرودگاه های کشورمان به مقصد فرودگاه های مدینه منوره و جده انجام می گیرد، بیان کرد: بطور میانگین هر روز 3600 زائر ایرانی عمره به عربستان اعزام می شوند.

سرخوش با اشاره به اینکه زائران ایرانی در 33 هتل مدینه منوره و 24 هتل مکه مکرمه اسکان داده می شوند، اظهار داشت: در حال حاضر جمعیتی حدود 17 هزار و 500 زائر ایرانی در مدینه و 17 هزار و 500 زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت در خصوص صدور ویزای عمره گزاران ایرانی گفت: با همکاری کنسولگری عربستان در تهران و مشهد تا این لحظه اطلاعات 160 هزار و 359 زائر ایرانی برای صدور روادید به عربستان ارسال شده و تاکنون 91 هزار و 867 فقره ویزای عمره برای زائران ایرانی صادر شده است.

آقای سرخوش اظهار داشت: بالغ بر 300 هزار نفر ثبت نام خود را در کاروان های مرحله اول عمره قطعی کرده اند.

** ثبت نام در کاروان های مرحله دوم عمره

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خاتمه به برنامه ریزی برای ثبت نام در کاروان های مرحله دوم عمره مربوط به اعزام های 21 اسفند امسال تا 27 خرداد ماه سال 94 اشاره کرد و گفت: ثبت نام در کاروان های مرحله دوم عمره از نیمه بهمن ماه آغاز خواهد شد.

اعزام های مرحله اول عمره از 13 آذرماه آغاز شده و تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

در مرحله اول اعزام های عمره بیش از 300 هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام می شوند.

امسال برای دومین سال متوالی اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از نیمه اول ماه صفر آغاز شده و زائران ایرانی ایام اربعین حسینی(ع) و ایام رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را در سرزمین وحی حضور داشتند.

امسال اولین سالی است که نام نویسی زائران عمره در کاروان ها بصورت اینترنتی انجام می شود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.