Friday 16 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

اولویت های جدید حج تمتع اعلام می شود

  • 02 February 2015
  • 12:58
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 1943 بازدید
  • Article Rating
اولویت های جدید حج تمتع اعلام می شود

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به پایان مهلت نام نویسی از زایران حج تمتع سال 94 از اعلام اولویت های جدید نام نویسی در برخی استان های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت 'سعید اوحدی' در این باره افزود: مهلت نام نویسی در کاروان های حج سال 94 روز گذشته پایان یافت و حدود 91 درصد ظرفیت کاروان های حج تکمیل شد و با توجه به خالی بودن 9 درصد ظرفیت اعزام به حج تمتع 94 در روزهای آینده اولویت های جدید نام نویسی در کاروان های اعلام خواهد شد تا دارندگان فیش های ثبت نام تا تاریخ 20 اسفند سال 84 برای ثبت نام اقدام کنند.*** اعلام اولویت های جدید به صورت روزشمار

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هم اکنون حدود 9 درصد ظرفیت خالی در کاروان های حج 94 وجود دارد، گفت: تعداد کاروان های خالی در هر استان متفاوت است؛ به عنوان مثال در استان اردبیل ظرفیت خالی وجود ندارد و تمامی کاروان ها تکمیل شده است.

اوحدی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های خالی در هر استان، اولویت های جدید تا تاریخ 20 اسفند سال 84 به صورت روز شمار از هفته آینده فراخوان خواهند شد.

رییس سازمان حج و زیارت یادآور شد: در مرحله نخست، دارندگان فیش های ثبت نام تا تاریخ 15 اسفند سال 84 برای نام نویسی در کاروان ها فراخوان شده بودند.*** افزایش 20 درصد کیفیت اقامت در سرزمین وحی

اوحدی در ادامه از افزایش 20 درصدی کیفیت اقامت در مکه و مدینه در حج سال 94 خبر داد و گفت: این در حالی است که هزینه سفر به خانه خدا در حج سال آینده چهار تا پنج درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: خوشبختانه با مساعدت بانک مرکزی و بانک ملی، قیمت ارز به نرخ سال گذشته محاسبه شد و در غیر اینصورت هزینه سفر به خانه خدا بابت افزایش قیمت ارز، هفت درصد افزایش می یافت.

اوحدی تعداد هتل های حج تمتع سال 94 در مدینه منوره و مکه مکرمه را حدود 60 هتل اعلام کرد.*** آغاز حج تمتع سال 94 از ابتدای شهریور

رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج عربستان، اعزام های حج تمتع 94 از ابتدای شهریور ماه آغاز می شود.

وی سهمیه ایران در حج 94 را مانند سال گذشته حدود 64 هزار نفر عنوان کرد.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.