Thursday 15 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

لغو پروازهای بغداد از صبح یکشنبه/ تغییر در زمان زیارت کاظمین در برنامه سفر عتبات

لغو پروازهای بغداد از صبح یکشنبه/ تغییر در زمان زیارت کاظمین در برنامه سفر عتبات

رئیس سازمان حج و زیارت از لغو پروازهای زائران عتبات به بغداد از فردا تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: با توجه به ایام سوگواری شهادت امام موسی کاظم(ع) و ممنوعیت تردد کاروان ها به کاظمین ، کاروان های سازمان حج پس از ایام سوگواری برای زیارت به کاظمین اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی با اشاره به تظاهرات وسیع امروز در بغداد و وارد آمدن خسارت به برخی اماکن این شهر گفت: قطعا این موضوع پروازهای زائران به بغداد را با چالش مواجه می کند البته به خانواده ها و بستگان زائران اعلام می کنیم که در خصوص زائران شان نگرانی نداشته باشند و این مسائل تنها در شهر بغداد اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: امروز با هماهنگی شرکت هواپیمایی تصمیم گرفتیم پروازهای عتباتی که از فردا صبح قرار بود به مقصد فرودگاه بغداد انجام گیرد را به نجف منتقل نماییم تا زائران با مشکل مواجه نشوند با توجه به  اینکه تمامی راه های ورودی بغداد بسته شده است.

وی افزود: همه ساله در ایام سوگواری امام موسی کاظم(ع) بدلیل ازدحام جمعیت عزاداران و مشتاقان زیارت امام کاظم(ع) از شهرهای مختلف عراق در کاظمین و بدلیل برخی مسائل امنیتی که در سال های گذشته رخ داده بود و پیشگیری از بروز مشکلات، از فردا تا دو روز بعد از سالروز شهادت امام کاظم(ع) اعزام های کاروان های سازمان حج و زیارت به کاظمین قطع می شود و زائرانی که در این ایام به سفر عتبات اعزام می شوند، زیارت کاظمین در ایام بعد از سوگواری امام کاظم(ع) در برنامه سفر آنان گنجانده می شود.

مهندس اوحدی به مشتاقان زیارت عتبات توصیه کرد: با توجه به اینکه تنها کاروان های تحت نظر سازمان حج و زیارت و دارای مجوز از این سازمان دارای قرارداد تأمین امنیت با دولت عراق و پوشش امنیتی هستند، از سفر به عراق با کاروان های غیرمجاز خودداری کنند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.