Friday 16 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

آمادگی پذیرش زائران اربعین در سامانه سماح از اول مردادماه

آمادگی پذیرش زائران اربعین در سامانه سماح از اول مردادماه

رئیس سازمان حج و زیارت از آمادگی پذیرش مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح این سازمان از ابتدای مرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی صبح امروز در جلسه ساماندهی اعزام زائران اربعین که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف کشور در سازمان حج و زیارت برگزار شد، بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اعزام منسجم زائران اربعین حسینی(ع) تأکید کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه با اشاره به ظرفیت های موجود در سامانه سماح گفت: در اعزام های سال گذشته ایام اربعین عمده مشکلات در مرزهای خروجی کشور مربوط به زائرانی بود که بدون ثبت نام در سامانه سماح راهی مرزهای کشور شده بودند که موجب ایجاد مسائل جدی در مرزها شدند.

وی به جلسه اخیر ستاد مرکزی اربعین اشاره داشت و بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه تصمیم بر آن شد بگونه ای برنامه ریزی شود تا همه مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده تا زمان و مرز خروج زائران مشخص و قابل پیش بینی باشد و در صورت لزوم امکانات این سامانه توسعه یابد همچنین در خصوص آگاهی زائران اطلاع رسانی های لازم بویژه از سوی صدا و سیما صورت گیرد.

وی در خصوص ساماندهی اعزام اتباع خارجی که از طریق مرزهای ایران در ایام اربعین به عتبات اعزام می شوند نیز خواست تا بخش ویژه ای برای ساماندهی این گروه از زائران در سامانه سماح ایجاد شود همچنین دسترسی های لازم برای دیگر دستگاه های دست اندرکار در سامانه سماح فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت موضوع صدور ویزای زائران اربعین را یکی از بحث های اساسی و مؤثر در امر ساماندهی زائران برشمرد و اعلام کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی که به ستاد مرکزی اربعین ارائه شده، این آمادگی وجود دارد تا ثبت نام اولیه از مشتاقان زیارت اربعین از ابتدای مرداد ماه در سامانه سماح آغاز شود.

وی در سخنانش با توجه به پیروزی های ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با گروه های تکفیری ابراز امیدواری کرد تا این پیروزی ها منجر به شکست قطعی نیروهای متجاوز تکفیری و بیرون راندن آنها از خاک عراق گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان از سفر دو روزه اش به عراق بمنظور مذاکره با مسئولین آن کشور در خصوص تسهیل سفر زائران اربعین در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.