Monday 27 January 2020
EN

نگارخانه

View Article

آتش سوزی در هتل زائران در کربلای معلی

 آتش سوزی در هتل زائران در کربلای معلی

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه شب گذشته در یکی از هتل های کربلای معلی 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی در خصوص حادثه آتش سوزی در یکی از هتل های شهر کربلا گفت: این حادثه شب گذشته در هتل قصر المولی در کربلا رخ داد که زائران آن متشکل از تعدادی از زائران استان خراسان رضوی بودند که خارج از سیستم سازمان حج و زیارت و توسط شرکت های غیر مجاز به عتبات اعزام شده بودند.

وی افزود: این آتش سوزی در اثر اتصالی شبکه برق هتل رخ داد که متاسفانه 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند و با توجه به اینکه این حادثه بسیار سریع و وسیع بوده متاسفانه میزان سوختگی به قدری بالا بوده که امکان شناسایی زائران جان باخته تاکنون امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد:  تاکنون 5 نفر از زائران جان خود را از دست داده اند که 2 نفر از آنان قطعی است که ایرانی هستند و با توجه به اینکه اتباع دیگر کشورها نیز در آن هتل اسکان داده شده بودند، ملیت سه زائر دیگر هنوز قطعی نیست.

نظافتی اضافه کرد: در این حادثه کمتر از 10 نفر مجروح شدند که علی رغم اینکه این زائران تحت پوشش سازمان حج به عتبات سفر نکرده بودند، ستادهای سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت سعی کردند به سرعت در محل حضور پیدا کرده و امداد رسانی کنند.

وی ادامه داد: در خصوص تعداد زائران ایرانی این هتل ، تقریبا از شهرستان تربت حیدریه 40 نفر و از مشهد مقدس حدود 75 نفر بوده اند و شب دومی بوده که این زائران در آن هتل مستقر بوده اند که این حادثه اتفاق افتاده است.

مدیر کل عتبات سازمان حج بیان کرد: این حادثه علاوه بر صدمات جانی برای زائران منجر به سوخته شدن وسایل و حتی گذرنامه های زائران شده است که البته همکاران ما با همکاری سفارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در عراق و مجموعه امداد تلاش می کنند که به این زائران امداد رسانی نمایند.

وی در خصوص اعلام اسامی مصدومین این حادثه گفت: البته اعلام اسامی حادثه دیدگان این آتش سوزی به عهده سازمان حج و زیارت نیست ، زمانی که از زائران در کاروان های سازمان حج ثبت نام می شود اسامی زائران در سیستم رایانه ای این سازمان ثبت می گردد و زمانی که حادثه ای رخ می دهد اطلاعات زائران موجود است اما در حادثه اخیر بدلیل اینکه زائران خارج از سیستم سازمان حج و بصورت آزاد به عتبات مشرف شده اند، اطلاعاتی از آنان در دست نیست. با این وجود مدیریت حج و زیارت استان خراسان رضوی و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق در تلاش هستند تا در صورتی که اطلاعاتی از زائران بدست بیاورند، برای اطلاع رسانی در اختیار قرار دهند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Only registered users may post comments.

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.