Thursday 15 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

اهتمام سازمان حج و زیارت برای بهره گیری از کالای ایرانی/تاکید سازمان حج و زیارت بر استفاده زایران از کالای با کیفیت ایرانی

اهتمام سازمان حج و زیارت برای بهره گیری از کالای ایرانی/تاکید سازمان حج و زیارت بر استفاده زایران از کالای با کیفیت ایرانی

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی اقلام مصرفی زایران حج تمتع ۹۷ همانند جامه دان های متحد الشکل گفت: این اقلام باید از تولید با کیفیت داخلی تهیه شود.

به گزارش گروه اخبار  و  اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ نخستین جلسه مدیران سازمان حج و زیارت در سال ۹۷، با حضور رییس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران برگزار شد.

آقای حمید محمدی؛ رییس سازمان حج و زیارت در این جلسه به بررسی برنامه های انجام شده در حوزه معاینات پزشکی متقاضیان سفر حج تمتع، اسکان زایران، تغذیه و تدارکات، آموزش زایران و ... پرداخت.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در حوزه پزشکی و ضرورت آگاهی رسانی به زایران در این زمینه باید با جدیت و سرعت انجام گیرد؛ دستور العمل لازم به مدیران کاروان ها، برای تسریع تکمیل معاینات باید هر چه سریعتر صورت پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت در رابطه با آموزش زایران حج تمتع ۹۷ توضیح داد: موضوع آموزش حجاج و زمانبندی لازم برای این مهم باید به صورت شفاف و هماهنگ انجام گیرد.
 
آقای محمدی با اشاره به موضوع جامه دان های متحد الشکل و یک اندازه برای زایران گفت: جامه دان ها باید به صورت برنامه ریزی شده و بر اساس تولید با کیفیت داخلی انتخاب شود.

رییس سازمان حج و زیارت به موضوع «جلیقه همشکل» زایران ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: طرح و نماد روی جلیقه ها بسیار حایز اهمیت خواهد بود و باید منعکس کننده نظم و انضباط حجاج باشد.

آقاي محمدی بر لزوم تسریع و منظم وظایف معاونت ها در زمان باقیمانده تا ایام حج تاکید کرد و گفت: تمامی مباحث اعم از اسکان، تغذیه، پزشکی، مشاعر، عرفات و .... در زمان کوتاه باقیمانده تا شروع اعزام ها از ۲۵ تیرماه باید نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات حج ۹۷ نیز به خوبی انجام گرفته و بر اساس توافق صورت گرفته، بحث عزت و امنیت حجاج مورد تاکید است. 

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه به بررسی موضوع عتبات و اعزام زایران در این حوزه پرداخت و تاکید کرد: برای برون رفت از فضای نابسامان فعلی که به تضییع حقوق زائرين و دفاتر خدمات زیارتی منجر شده است باید اعزام های استانی عتبات عالیات در چارچوب ضوابط اجرایی سازمان، با جدیت دنبال شود.

آقای محمدی تصریح کرد: متاسفانه کاروان های غیر مجاز نیز در ایام پر تردد زایران به فعالیت پرداخته اند که باید اطلاع رسانی لازم برای مردم و متقاضیان انجام گیرد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.