Thursday 15 April 2021
EN

نگارخانه

View Article

تازه ترین آمار نام نویسی و صدور ویزای اربعین / شگرد کلاهبرداری افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی

تازه ترین آمار نام نویسی و صدور ویزای اربعین / شگرد کلاهبرداری افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به شگرد کلاهبرداری برخی افراد سودجو از متقاضیان زیارت اربعین حسینی گفت: چیزی به عنوان ویزای سریع صحت ندارد؛ عده ای افراد سودجود و کلاهبردار و فرصت طلب مردم را فریب می دهند و به جای ۲۳۵ هزار تومان مبلغ ۶۰۰ هزار تومان از زایرین به ناحق اخذ می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت- حمید محمدی عصر امروز درباره آخرین آمار ثبت نام و صدور ویزای زایران اربعین حسینی اظهار کرد: تا عصر امروز بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند و حدود یک میلیون و 300 هزار ویزا نیز صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه نام نویسی تا چهار روز به اربعین ادامه دارد، گفت: زایرین اربعین حتما از مسیر قانونی تعیین شده برای نام نویسی و دریافت ویزای اربعین اقدام کنند.

رییس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع صدور ویزای سریع برای اربعین صحت دارد گفت: اصلا چیزی به عنوان ویزای سریع صحت ندارد و عده ای افراد سودجود و کلاهبردار و فرصت طلب مردم را فریب می دهند و به جای ۲۳۵ هزار تومان مبلغ ۶۰۰ هزار تومان از زایرین به ناحق اخذ می کنند.

وی با بیان اینکه از زمان نام نویسی در سماح و تحویل مدارک، صدور ویزای اربعین حدود 72 ساعت زمان خواهد برد، تاکید کرد: متاسفانه افراد سودجود در برخی شهرها و به ویژه تهران اینگونه شایعه پراکنی و فضا سازی می کنند که اخذ ویزا از طریق سماح بیش از 5 روز زمان می برد و با طرح این ادعا به دنبال سواستفاده و دریافت مبلغ 600 هزار تومان در ازای ویزای اربعین هستند.

رییس سازمان حج و زیارت با تشریح شگرد افراد سودجو تصریح کرد: این افراد سودجو بعد از دریافت 600 هزار تومان از متقاضیان، از طرف آنها در همان سامانه سماح که ادعا کرده بودند زمان بر خواهد بود ثبت نام می کنند و مبلغ تعیین شده 234 هزار و 875 تومان را پرداخت می کنند و مابه التفاوت را برای خود برمی دارند.

محمدی افزود: مردم حتما به دفاتر خدمات زیارتی معتبری که لیست آنها در سامانه سماح وجود دارد مراجعه کنند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجود مبنی بر صدور ویزای سریع و .... را نخورند.

وی تاکید کرد: مبلغ تعیین شده برای صدور ویزای اربعین، بیمه، خدمات درمانی و حق کارگزاری 234 هزار و 875 تومان است و این مبلغ نیز باید به صورت الکترونیکی پرداخت شود و به صورت نقدی انجام نخواهد گرفت.

رییس سازمان حج و زیارت به متقاضیانی که دسترسی به رایانه و اینترنت دارند توصیه کرد که نام نویسی اولیه در سامانه سماح samah.haj.ir را خودشان انجام دهند و سپس برای ارایه مدارک به دفاتر خدمات زیارتی مراجعه نمایند تا کارها با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

محمدی درباره این پرسش که قرار بود ما به التفاوت متقاضیانی که در روزهای ابتدایی در سامانه سماح با قیمت 386 هزار تومان ثبت نام کرده بودند بازگردانده شود، گفت: نرخ تعیین شده برای ویزا، بیمه، خدمت درمانی و هزینه کارگزاری 234 هزار و 875 تومان است و کسانی که پیش تر در سامانه سماح و قبل از نرخ فعلی، مبالغ بیشتری را پرداخت کرده اند، مابه التفاوت از امروز به حساب آنها در بانک های ملی و ملت واریز می شود و کسانیکه فاقد حساب هستند با دریافت پیامک به بانک برای دریافت وجه مراجعه می کنند.

گفتنی است، نام نویسی از زایران اربعین حسینی از چهارم مهر ماه در سامانه سماح آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ صدور ویزای اربعین حسینی نیز از روز 15 مهر ماه در کشور آغاز شده است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.